Túto otázku si dnes pokladá množstvo ľudí, ktorí sa rozhodli chrániť seba a svoju rodinu trocha inak. Bojovať s komerciou, či predraženými dezinfekčnými a ochrannými prostriedkami a nečakať na liek, ktorý môže aj nemusí prísť v blízkej dobe.

Fenoménom dneška sa stal postoj ľudí k prírode kvôli riešeniam, ktoré im dlhodobo ponúka. Jedným zo známych prírodných antivírusových zástupcov je koloidné striebro, tradičný liek, ktorého antiseptické vlastnosti používali kráľovské domácnosti v starovekom Egypte, na Strednom východe aj Indii na udržanie čerstvej vody a iných tekutín a na liečenie rôznych infekcií. Až do jeho zákazu v 30. rokoch ho lekári uznávali a používali širokospektrálne pre jeho antimikrobiálne látky na liečbu bakteriálnych, parazitárnych, plesňových a vírusových infekcií.

Koloidné striebro a koronavírus:

Pri absencii lekárskych riešení pre koronavírus sa ľudia obracajú k dostupným prírodným riešeniam, ako je napríklad koloidné striebro.  To sa stalo v istom zmysle širokospektrálnym antivírusom uvedomelých ľudí. Jeho obsah a kvalita je odvodená od ppm (parts per million) alebo teda koncentrácie počtu častíc na 1 milión ostatných častíc (značí teda jej molový zlomok), alebo 0,0001 %. (Napr. 50ppm)

Webové stránky, ktoré predávajú koloidné striebro, zaznamenali počas posledných mesiacov rapídny nárast počtu zobrazení článkov a nákupov koloidného striebra ľuďmi, ktorí hľadajú kvalitnú bežne dostupnú ochranu.

Lekárske využitie a výskum koloidného striebra:

Pred vynájdením antibiotík sa používalo koloidné striebro, až kým v 20. storočí neexistoval tlak na jeho odstránenie z trhu, pretože striebro je prírodné a nedá sa patentovať. Spoločnosti teraz môžu používať lekárske prostriedky a nástroje na ničenie patogénov. Mnoho výrobcov zaregistrovalo množstvo patentov na výrobky z koloidného striebra. Koloidné striebro sa vo veľkej miere používa v lekárskych implantátoch, obväzoch, chirurgických a zubárskych nástrojoch, dýchacích trubiciach, pri implantátoch kostí, nástrojoch na zaistenie zlomenín a katétroch (na ničenie patogénov). Spotrebitelia by si mali položiť otázku, prečo bol stanovený zákaz používať striebro a v súčasnosti sa v lekárskych výrobkoch bežne používa? Americký lekár Sherrill Sellman povedal, že od vypuknutia pandémie v Čine americkí vedci v jeho tíme začali postupne pracovať na „Striebornom riešení“ t.j. koloidné striebro bolo testované na niektorých kmeňoch koronavírusu a zistilo sa, že ich účinne deaktivuje a ešte k tomu posilňuje imunitný systém. V súčasnosti prebieha výskum jeho účinnosti ako antimikrobiálneho zástupcu na trhu a je známe, že v priebehu 72 hodín zabije viac ako 650 známych patogénov. V jednej štúdii sa testovali tri typy nanočastíc striebra. V jednej z nich sa v magnetickej forme zistilo, že za rôznych podmienok účinne ničia bakteriofág ϕX174, myšací norovírus (MNV) a adenovírus sérotyp 2 (AdV2). Zistilo sa, že magnetická forma je najúčinnejšia a najefektívnejšia v relatívne krátkom časovom rozpätí. Zistilo sa tiež, že koloidné striebro zabíja a vyhubuje vírusy kiahní, vírusy chrípky a HIV-1 a zabraňuje väzbe HIV na hostiteľské bunky. Je známe, že bráni infekciám a vírusom, ako je hepatitída B. Používa sa tiež na liečbu a prevenciu chrípky a nachladnutia. Štúdia zameraná na deti do 12 rokov s upchatím nosa a nachladnutím liečila polovicu z nich roztokom striebra a beta-glukánu a druhú polovicu soľným roztokom. Obe skupiny mali úžitok, ale 90% striebornej skupiny sa úplne zotavilo.Uskutočnilo sa mnoho ďalších štúdií. V súčasnosti dostupné výskumné dôkazy stále ukazujú iba časť či zlomok potenciálnych výhod. Vyžaduje sa však ďalší výskum zameraný na hĺbkové bádania pre konkrétne oblasti poznania.

Tri spôsoby, v ktorých s istotou funguje koloidné striebro:

  • Väzba na DNA. Koloidné striebro ide priamo do DNA vírusu (a ďalších patogénov) a viaže sa na DNA. Pri tomto postupe ničí vodík, ktorý drží bunku pohromade, ničí bunku a zabíja vírus.
  • Membrány patogénnych buniek. Koloidné striebro sa tiež viaže na bunkovú membránu vírusu a znemožňuje jej pripojenie k hostiteľským bunkám, čím bráni infekcii.
  • Katalytická oxidácia. Koloidné striebro sa viaže na molekuly kyslíka a reaguje s určitými molekulami, ktoré krúžia okolo vírusov. Vírus potom nedokáže napadnúť bunky tela. 

 

Riziká použitia koloidného striebra:

Existujú tvrdenia, že koloidné striebro vôbec nefunguje a mýty, ktoré predstavujú riziko. Mnoho ľudí, ktorí ho používajú napr. vrátane americkej herečky Gwyneth Paltrow ma naň iný pohľad. Koloidné striebro zabíja patogény, ale neovplyvní prospešné baktérie v čreve. Je dokonca bezpečné aj pre tehotné ženy a deti. Jednou z veľkých výhod koloidného striebra je to, že v patogénoch nevytvára žiadnu rezistenciu. Bolo dokonca zistené, že je účinné pri ničení patogénov MRSA rezistentných na liečivá, ktoré spôsobujú život ohrozujúce infekcie. Napriek tomu nemá žiadne známe vedľajšie účinky. Každopádne negatívom nie je koloidné striebro ako také v globále spôsobujú problém skôr jeho nekvalitné formy s nečistotami a plnivami (ktoré môžu byť toxické), iónové striebro a koloidné striebro s príliš vysokou koncentráciou spôsobujú problémy, ako je napríklad toľko medializovaná zmena farby pokožky alebo intoxikácia. Preto by ľudia mali zvážiť pri kúpe ako správne koloidné striebro vybrať a kde ho kupovať. Netreba však zabudnúť, že existujú medzi nami ľudia, ktorí majú intoleranciu na striebro a tým sa vôbec neodporúča koloidné striebro užívať.

 

Na záver:

Sklamem vás. Neexistuje totiž doposiaľ žiadny lekársky predpisový alebo voľne dostupný liek na koronavírus a všetky vírusové infekcie.

Koronavírus je nový fenomén s ktorým dnes bojuje celý svet akoukoľvek formou. Množstvá vedcov stupňujú výskumný proces k tomu aby vytvorili protilátku, liek ktorý to celé šialenstvo zastaví. Avšak, principiálne koloidné striebro môže byť prvotným záchranným lanom možno aj kotvou či osobným bodygardom v tejto situácií. Netreba sa báť vyskúšať ho, je bežne dostupné aj keď pozor na kvalitu. Obsah 50 ppm je podľa odborníkov TOP kvalita nielen na slovenskom trhu ale aj vo svete. V princípe platí ak sa rozhodnete pre „striebornú cestu“ Nezabudnite, že akákoľvek etanolovo – alkoholová dezinfekcia už vo vašom dome nemá priestor.

Rozhodnutie je však stále na vás.

VYBERTE SI Z NAŠEJ PONUKY

      

MEĎ

STRIEBRO

PLATINA

ZLATO

SMKA

Zdieľaj
Nákupný košík