Jedinečné vlastnosti nanokoloidov sú získané fyzikálnou metódou, preto sa označujú ako neiónové, čo znamená, že vysoko dispergovaná kovová fáza takýchto koloidov neobsahuje chemicky viazané negatívne aniónové skupiny, zatiaľ čo striebro, meď, zlato a platina sa neobjavujú vo forme pozitívneho katiónu (metóda fyzikálneho získavania), sú úplne ekologické a bez odpadu.

 Nanokoloidy sú v priestore uvoľnené vo forme nanočastíc pri vysokej koncentrácii v hodnotách až 50 ppm (parts per million). Nanočastice majú veľmi malý priemer 2 – 5 nm (niekoľko desiatok atómov) to znamená, že je možné ich vidieť iba pod elektrónovým mikroskopom, sú desaťkrát menšie ako najmenšie vírusy a asi 200 krát menšie ako najmenšie baktérie. Majú jedinečnú štruktúru plochej, monokryštalickej, lamelárnej vločky, s pravidelným rozdelením atómov tvoriacich kryštalickú mriežku, ktorá poskytuje bezkonkurenčný, najväčší možný aktívny povrch, optimálne pokrytie zváraného povrchu a ľahkú priľnavosť k povrchu. Hrúbka nanočastíc je veľmi malá, čo predstavuje niekoľko takmer prehľadných atómov. Pokiaľ ide o štruktúru a priemer tak nanočastice sa vyznačujú vysokou homogenitou, majú prírodné vlastnosti drahých kovov, sú chemicky čisté (vyrobené z čistého kovu) a bez povrchovej kontaminácie.

Obsiahnuté nanočastice nereagujú so svetlom, prípravky alebo nimi pokryté povrchy nestmavnú pod vplyvom svetla, preto sa nemusia skladovať v tmavých fľašiach. Prípravky sú v plastových, priehľadných fľašiach, nikdy nemenia farbu, čo dokazuje ich vysokú kvalitu. Takto skladované nanočastice ( prípravky ) majú veľmi vysokú fyzikálno-chemickú stabilitu, nepodliehajú sedimentácii – nevyžadujú pretrepávanie pred použitím.

Prípravky sú účinné a dostatočné na niekoľko mesiacov denného používania. Vyznačujú sa mimoriadnou účinnosťou a trvanlivosťou, ktorá je účinná aj po zaschnutí. Vďaka takejto plochej štruktúre je povrchová akcia predĺžená. Obsiahnuté nanočastice nepodliehajú chemickým reakciám, sú chemicky neutrálne, a to znamená, že nereagujú s organickými a anorganickými kyselinami, ktoré sú typické zložky prítomné vo vnútri tráviaceho systému človeka alebo zvieraťa. Neiónové nanočastice sa v tele neakumulujú a ich nadbytok sa vylučuje. Netvoria život ohrozujúce dusičnany, dusitany a chloridy a nehrozí riziko vzniku striebra. Obsiahnuté častice drahých kovov v inom meradle sú oveľa účinnejšie pri prevádzke a aktívnom prenikaní pokožkou v porovnaní s prípravkami alebo maskami vyrobenými na báze mikročastíc drahých kovov.

Nanokoloidy sú bezpečné, neinvazívne, netoxické pre ľudí a zvieratá. Sú veľmi dobre absorbované ľudským telom, rýchlo sa vstrebávajú do pokožky, sliznice a do vlasov. Nespôsobujú alergické reakcie, pálenie, vysúšanie ani iné podráždenia pokožky či sliznice. Nanokoloidy sú bez farbív a zápachu, bezpečné pre tehotné a dojčiace ženy.

VYBERTE SI Z NAŠEJ PONUKY

      

MEĎ

STRIEBRO

PLATINA

ZLATO

SMKA

Zdieľaj
Nákupný košík